Палички для їжі. Як роблять палички для суші та ролів?
- 🥢 Витоки традиції
- 🥢 Як виробляють палички для їжі в Китаї
- 🥢 Як виробляють палички для їжі в Росії
- 🥢 Як виробляють палички для їжі в Америці
Азіатська кухня популярна далеко за межами Азії. Щоб перейнятися її культурою, традиційні суші та роли рекомендується їсти китайськими паличками. За статистикою, щодня 1,5 млрд людей у світі користується паличками для їжі. Лише мешканці Піднебесної щороку використовують та викидають 45 млрд. пар приладів, жителі Японії – 24 млрд. пар. У Китаї на виробництво паличок для їжі йде 25 млн. дерев та ще більше бамбука. Він постачає на світовий ринок 180 млрд пар приладів. Про те, як вони виробляються на китайських підприємствах та інших країнах, ви дізнаєтеся нижче.
Витоки традиції
Вчені досі не з'ясували, коли саме жителі Азії стали використовувати як столові прилади дерев'яні та бамбукові палички. Згідно з археологічними дослідженнями, їх давні прототипи, датовані III тис. до н. е.., виготовлялися з бронзи. Спочатку незвичайні столові прилади використовувалися у Китаї. Приблизно 2 тис. років тому вони проникли до Японії. До В'єтнаму, Кореї та інших країн Південно-Східної Азії їх завезли пізніше. Традиційні палички для їжі виготовляються з дерева та бамбука. Нерідко для цього використовують пластмасу, кераміку, бронзу, срібло, слонову кістку. Жителі Японії та Китаю зазвичай є за допомогою одноразових приладів. У Кореї більше популярні багаторазові вироби з нержавіючої сталі. Палички розрізняються не тільки за матеріалами, але також за довжиною та призначенням. Наприклад, корейці використовують коротші прилади, китайці – довші, японці – більш загострені. Їжу готують за допомогою довгих приладів, зате їсти її зручніше за короткі.
Як виробляють палички для їжі в Китаї
Виробництво традиційних паличок для їжі нагадує виробництво звичайних сірників. Причому в Китаї воно ведеться на невеликих заводах, де рідко дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги. Вони складаються з кількох приміщень, в одному з яких складується бамбук та інша сировина. Процес виготовлення включає наступні етапи: Розпилювання бамбука на частини рівні по довжині. Повторне розпилювання бамбука, коли він ділиться на дві рівні частини. Перенесення сировини на спеціальний верстат, що розрізає його на невеликі дощечки. Перенесення дощечок на інший верстат, який надає їм округлої форми. Обробка паличок на верстаті, що загострює нижні кінці. Надсилання виробів до відділу, співробітники якого перевіряють їх на наявність шлюбу та відповідність побажанням клієнта. Пакування готових приладів. У процесі виробництва прилади збирають парами, з'єднаними між собою. Це є доказом того, що пара, яку людина отримала у ресторані або купила у магазині – абсолютно нова.
Як виробляють палички для їжі в Росії
У Росії масове виробництво паличок для їжі поки що не налагоджено. Їх виготовляють невеликих заводах. Нижче описано процес виробництва у цеху, розташованому у Приморському краї. Тут столові прилади виготовляють із деревини, яка має меншу цінність і при цьому проста в обробці. Зазвичай це деревина берези чи осики. Процес виробництва включає наступні етапи: Розпилювання колод на цурки, які потім піддаються волого-тепловій обробці в спеціальних камерах. В результаті матеріал стає м'яким, що дозволяє легко очистити його від кори. Закріплення чурок у лущильному верстаті з великим ножем, після якого вони стають довгими та тонкими стрічками. Перенесення довгих дерев'яних стрічок до верстата, який рубає їх на дрібні заготовки (до 1000 штук). Відправка напівфабрикатів до сушильної камери на 3 год. Оцінка якості та упаковка готових виробів. Звідси напівфабрикати вирушають переважно до Китаю, де зазнають остаточної обробки. На повноцінні столові прилади перетворюються лише рівні, прямі та однорідні за кольором вироби без дефектів.
Як виробляють палички для їжі в Америці
Сполучені Штати відомі своєю гастрономічною різноманітністю. З урахуванням великої кількості азіатських ресторанів та високої чисельності населення, не дивно, що щороку тут використовуються та викидаються мільярди паличок для їжі. Для цього в країні запущено власне виробництво, яке мало чим відрізняється від виробництва у Китаї та Росії. Місцеві виробники також використовують деревину менш цінних дерев, яка легка у обробці. Сам виробничий цикл складається з наступних етапів: Підготовка деревини та розпилювання її на колоди. Розпилювання колод на цурки. Перетворення чурок на довгі дерев'яні стрічки на лущильних верстатах, обладнаних великим ножем. Шинкування стрічки на заготовки за допомогою рубального верстата. Розпилювання заготовок на палички, один кінець яких округлий, а інший – прямокутний (пари також залишають з'єднаними). Пакування готових виробів. Готові палички для їжі поставляються на місцевий ринок або вирушають на експорт до Китаю та інших країн. Азіатська кухня поширилася світом, змусивши своїх шанувальників відмовитися від звичних столових приладів і навчитися їсти тонкими дерев'яними паличками. Якщо ви ще не освоїли цю суперздатність, замовте суші, роли або інші страви в Таймаут і отримаєте першу пару незвичайних столових приладів.