Омлет томаго у суші та ролах: що це?
- 🥢 Історія створення тамаго
- 🥢 У які страви додають тамаго
- 🥢 У чому секрет незвичайного смаку тамаго
- 🥢 Тонкощі приготування тамаго в домашніх умовах
- 🥢 Немає часу на готування? Замовте тамаго в Timeout!
Однією з найулюбленіших страв у шанувальників азіатської кухні є тамаго – багатошаровий омлет, наділений солодкуватим смаком та незабутнім ароматом. Його подають як самостійної страви, так і у складі ролів. З ним будь-яка закуска стає соковитішою, пікантнішою і ніжнішою. Найчастіше як компоненти до нього вибирають кремовий сир, овочі та різні морепродукти. Вважається, що тамаго краще за інших розкриває і підкреслює смак японських страв. При цьому приготувати його можна і вдома, головне - освоїти деякі тонкощі.
Історія створення тамаго
Тамаго – страва, знайома кожному любителю суші та ролів. У Японії за популярністю воно не поступається рису. Тут багатошаровий омлет подають на сніданок, у складі ролів та навіть на десерт. Ця традиція виникла нещодавно. Відомо, що у XVIII в. яйця не зустрічалися на обідніх столах японців. Тому вчені та кулінари вважають, що тамаго з'явилося в їхньому раціоні приблизно 120 років тому. Це робить його однією з наймолодших страв східної кухні.
Основним інгредієнтом тамаго є яйця, які до 1950 р. вважалися одним із найдорожчих продуктів у Японії. Вони не були доступні середньостатистичного мешканця країни і не використовувалися в кулінарії. Ситуацію вдалося змінити лише після того, як Японія та США налагодили свої взаємини. З цього моменту на японських ринках стали з'являтися яйця, які швидко полюбилися гурманами та жителями різного віку.
У кулінарних книгах початку XX ст. немає жодного рецепту приготування тамаго. Якщо знайти оригінальний рецепт, то можна побачити, що раніше цей омлет готували по-іншому. Технологія його приготування на той час більше нагадувала варіння яєць. Сучасні кухарі вдосконалили рецепт, що дозволяє їм отримувати поживну та смачну страву, яку передає японські кулінарні традиції.
У які страви додають тамаго
Тамаго – омлет, який подають на сніданок та вечерю, а також використовують при приготуванні суші та ролів. Клієнти Timeout можуть оцінити його ніжний та пікантний смак, замовивши, наприклад, роли «Чорний дракон». Вони готуються на основі омлету, а також:
- тигрових креветок;
- копченого вугра;
- авокадо;
- сира «Філадельфія»;
- соусу «Унагі»;
- рису з додаванням чорнила каракатиці.
При приготуванні самого тамаго японські кухарі використовують інгредієнти, які можна знайти у будь-якому холодильнику. Як компаньйони до яєць вони вибирають свіжі овочі, насіння рослин, рибу, ікру, нежирне дієтичне м'ясо. Так вдасться знизити калорійність страви, зберігши її поживність. Японський омлет зустрічається в раціоні вегетаріанців та прихильників здорового харчування, оскільки допомагає швидко вгамувати голод.
У чому секрет незвичайного смаку тамаго
Тамаго – традиційна японська страва, яка готується на основі курячих яєць. Ніжного та пікантного смаку вдається домогтися за рахунок додавання соусів та прянощів. Японці частіше використовують:
- соєвий соус, який робить смакову палітру яскравішою;
- рисове вино (мирін), що додає омлету пікантності та солодощі;
- білий цукор для розкриття кожного смаку;
- рисовий оцет, що надає омлету легку кислинку.
Щоб тамаго не перетворилося на звичайний омлет, потрібно дотриматися пропорцій. Тільки збалансувавши компоненти, можна отримати страву, багату на корисні мікроелементи і наділену насиченим смаком.
Тонкощі приготування тамаго в домашніх умовах
Від класичного омлету, який готується з яєць та молока, тамаго відрізняється м'яким, приємним та насиченим смаком. Щоб приготувати його в домашніх умовах, знадобиться широка сковорода з тонким днищем, в ідеалі ВОК. Для змішування інгредієнтів потрібний міксер або віночок. Щоб готова суміш вийшла легкою та однорідною, її потрібно попередньо процідити крізь сито. Так тісто насититься киснем і в ньому не буде грудочок. На сковороду його потрібно наливати невеликими порціями, щоб у результаті вийшла ніжна багатошарова страва.
Покроковий рецепт приготування тамаго
Нижче подано покрокову інструкцію, за допомогою якої можна приготувати апетитний японський омлет в домашніх умовах. Для цього знадобляться:
- яйця – 5 шт.;
- соняшникова олія (в ідеалі – рафінована) для обсмажування – 2 ст. л.; Цукор - 1,5 ст. л.;
- рисовий оцет - 1,5 ст. л.; соєвий соус - 1,5 ст. л.;
- рисове вино - 1 ч. л. (за бажанням).
Спочатку потрібно приготувати тісто. Для цього потрібно розбити яйця у глибокій тарілці та перемішати їх до однорідної консистенції. Далі потрібно додати решту інгредієнтів і ретельно збити суміш віночком або міксером. Готове тісто потрібно процідити через сито, щоб видалити джгутики білка та неоднорідні грудочки.
Технологія приготування тамаго:
- Поставити широку сковороду на середній вогонь.
- Додати олію.
- Розділити яєчне тісто на 5 порцій.
- Вити першу порцію на розігріту сковороду так, щоб вона покрила всю поверхню.
- Зачекати 20-30 сек.
- Переконатися, що омлет схопився, але його верхній край залишився рідкуватим.
- Згорнути перший шар у рулет так, щоб його четверта частина залишилася вільною.
- Вилити другу порцію на сковороду, щоб вона покрила всю поверхню.
- Покласти готовий пласт просмаженою стороною на вільний край першого пласта, згорнути рулет і залишити четверту частину вільної.
- Повторити процедуру з трьома порціями, що залишилися.
- Сформувати рулет.
Щоб додати омлету гарну форму, його потрібно обернути харчовою плівкою та загорнути у килимок для суші. Після цього потрібно дочекатися, поки страва охолоне. Зазвичай на приготування тамаго потрібно від 20 до 30 хв.
Немає часу на готування? Замовте тамаго в Timeout!
Тамаго – омлет, для приготування якого потрібна певна практика та вправність. Якщо у вас недостатньо досвіду або часу, можете замовити тамаго або закуски на його основі у ресторані Timeout. У меню представлений великий вибір страв японської кухні, які готуються на основі свіжих та якісних інгредієнтів. Для замовлення суші, сетів, піци або темпура заповніть онлайн-кошик і виберіть спосіб оплати. Ми доставимо гарячу та апетитну страву до будь-якої точки Одеси.