Як приготувати суші в домашніх умовах
Близьке знайомство європейців із японською кухнею відбулося порівняно недавно. Найпоширенішими стравами є суші роли. Їхніми базовими інгредієнтами є:
- риба та інші морепродукти;
- рис;
- соєвий соус.
Основна їхня відмінність одна від одної полягає у способі приготування. Ці страви можна скуштувати в ресторанах японської кухні, суші-барах, замовити їхню доставку додому або в офіс. Однак найсмачнішою є їжа, приготовлена своїми руками. Почати можна з класичного рецепту ролів.
Необхідні інгредієнти
Перш ніж приступити безпосередньо до приготування страви, треба заготовити такі продукти:
- форель;
- свіжі огірки;
- японський рис (можна й інший різновид цієї крупи круглої форми з великою кількістю клейковини);
- норі (аркуші спеціальних водоростей);
- японський оцет (можна приготувати самостійно із цукру, солі, яблучного або столового оцту, взятих у пропорції дві ст.л., одна ч.л., третина чашки відповідно);
- соєвий соус;
- японський хрін васабі у вигляді пасти;
- маринований імбир гарі.
Щоб якісно згорнути суші, скористайтеся спеціальним килимком з бамбука – макісу. Якщо вони будуть згорнуті не щільно, це негативно позначиться на смаку готової страви.
Покрокова інструкція
Для приготування 8 порцій страви знадобиться форель, дві склянки рису, огірки, по 2.5 столових ложки цукру та японського оцту, дві чайні ложки солі, норі та васабі.
Крок перший. Готуємо рис. Ретельно промиту крупу помістити в ємність для варіння, залити холодною водою (пропорція один до одного, тобто наші дві склянки рису залити 2 склянками води), поставити на сильний вогонь. Після того як вона закипить, накрити кришкою. Варимо на сильному вогні 1 хвилину, на невеликому порядку чверті години (поки не википить вся рідина). Зняти каструлю з вогню та тримати рис під закритою кришкою 10 хв.
Крок другий. Готуємо заправну суміш. Для цього треба розчинити 2 чайні ложки солі та 2.5 столові ложки цукру у двох ст. л. японського оцту.
Крок третій. Викласти готовий рис у посудину великого розміру, рівномірно розподілити на його поверхні приготовлену суміш. Щоб зварена крупа не перетворилася на звичайну кашу, її не перемішують, а акуратно, але швидко перевертають дерев'яною лопаткою. Все це має охолонути до температури, за якої можна рис із приправою брати руками.
Крок четвертий. На макісу покласти лист водоростей норі гладкою поверхнею вниз. Кладемо на нього рис руками, попередньо змоченими у прохолодній воді. Поступово розподіляємо його по листу, залишаючи вільним 5-10 мм з одного боку. Зверху на рис наносимо васабі дуже тонким шаром, кладемо нарізані тонкими прямокутниками огірки та форель.
Крок п'ятий. Скручування роликів за допомогою макісу. Робити це треба максимально щільно. Потім процес повторюється, доки не закінчиться рис.
Крок шостий. Кожен довгий рол розрізаємо на шість-сім шматочків за допомогою дуже гострого ножа, щоразу підставляючи його під струмінь холодної води.
>Соєвий соус і гарі знадобляться як приправи в процесі поїдання готової страви. Приємного апетиту!