Яке тісто краще для піци
Піца – смачна та легка у приготуванні страва, здатна скрасити щоденні обіди та вечері. Не дивно, що кожна поважна господиня має унікальний рецепт, про який вона не розповідає ні рідним, ні подругам. Насправді, приготувати піцу може кожен, якщо освоїть технологію приготування тіста. Саме від основи залежить те, наскільки смачною та поживною вийде випічка. З хорошим тестом будь-яку піцу з грибами, ковбасою, сиром або овочами буде прийнято на ура.
Почнемо з історії
Борошно стало одним із перших продуктів, що з'явилися в побуті людей. На її основі надалі стали пекти коржики – прототип хліба, піци та багатьох інших хлібобулочних виробів. Причому в кожній країні їх готували по-особливому. Жителі Близького сходу та узбережжя Середземного моря пекли питу, народи Кавказького регіону – лаваш, на Скандинавському півострові були популярні хвіртки, а Росії – млинці. Італію ж прославила піца. За популярністю ця страва не поступалася тосканському вину, пармській шинці чи пасті із сиром. Тому кожен кухар прагнув удосконалити свій рецепт. Так, згодом, окрім дріжджового та прісного тіста, як основу стали використовувати листкове, здобне, пісочне і навіть бісквітне тісто.
Сьогодні піца – страва, яку віддають перевагу любителям кулінарних експериментів. Головне тут навчитися готувати основу, а начинка дозволить надати волю фантазії.
Ідеальне тісто для піци
Тісто – головна відмінність піци від звичайного відкритого пирога. В Італії навіть є спеціальні школи, де готують піцайоло – фахівців зі спритними руками, гарним окоміром та відмінним нюхом, здатних розпізнавати тисячі смаків. Але щоби подати на стіл ідеальну піцу, не обов'язково бути професійним кухарем. Потрібно лише навчитися готувати тонке, повітряне та пластичне тісто.
У класичному рецепті для приготування основи потрібні:
- борошно з пшениці з високим вмістом клейковини;
- дріжджі;
- вода;
- оливкова олія.
Оптимальний час випікання – 3-4 хв. Цього вистачить, щоб зберегти вітаміни і отримати в результаті апетитну та хрумку скоринку.
Незалежно від того, з якого тесту готуватися піца, в результаті має вийти еластична, тонка та пориста основа. Якщо у дріжджовому це досягається за рахунок дріжджів, у бездрожжовому – за рахунок харчової соди, у листковому – за рахунок ретельного розкочування.
Як вибрати тісто
При виборі основи для піци слід враховувати калорійність. Вона залежить від вмісту олії та складає:
- 270 ккал – для дріжджового, приготовленого на воді;
- 329-337 ккал – для бездрожжового;
- 360-365 ккал – для листкового дріжджового.
При покупці напівфабрикатів слід звертати увагу на умови зберігання. У магазині вони повинні зберігатися в морозилці при температурі нижче -18 градусів. Переважними є напівфабрикати в герметичній упаковці, в якій саме тісто ціле, тверде, природного світло-жовтого кольору.
Класичний рецепт
Приготувати смачну та хрумку піцу можна навіть не будучи професійним піцайоло. Візьміть на озброєння класичний рецепт і дійте за таким алгоритмом:
- Збийте два попередньо охолоджені яйця.
- Додайте менше половини чайної ложки солі.
- В іншу ємність налийте склянку сметани низької жирності або кефіру (охолодженого до кімнатної температури).
- Змішайте невелику кількість оцту та чайної соди, щоб погасити суміш.
- Змішайте вміст двох ємностей.
- Всипте невеликими порціями півтори склянки борошна.
- Замісіть тісто ложкою або руками.
- Додайте 40 мл олії, щоб у результаті тісто придбало густу сметаноподібну консистенцію.
- Змастіть лист маслом, а потім викладіть на нього отриману масу.
- Розігрійте духовку.
- Надайте деко з тестом у розігріту духовку.
- Тонку основу випікайте протягом 10-15 хв, товсту - 20-25 хв.
Основа для піци готова. Додайте сир, спеції, овочі, трохи фантазії та все – можете кликати рідних до столу!