Як зварити звичайний рис для суші
- 🥢 Суші та роли – найулюбленіші японські страви у європейців
- 🥢 Рис для ролів та суші: технологія приготування
У світі існує безліч кухонь. Але таких, які були б віднесені до культурної спадщини ЮНЕСКО – одиниці. Серед них і кухня країни Сонця, що вважається перлиною цієї колекції. Принципи японської кухні:
- простота;
- свіжість продуктів;
- можливість побачити кожен інгредієнт, що входить до складу страви;
- уважність до деталей;
- легкість приготування.
Сьогодні популярність кухні Японії зростає у всьому світі. Пояснюється це, мабуть, тим, що головне правило японців щодо їжі – вживати треба лише здорову їжу. І хоча історія японської кухні налічує багато століть, має свої звичаї та традиції, найважливішим продуктом був і залишається рис.
Суші та роли – найулюбленіші японські страви у європейців
Хоча багато хто ставить знак рівності між цими двома стравами, це не зовсім правильно. Суші – це рисовий коржик з поміщеною на нього рибою. А з ролами все трохи складніше. Спочатку на листок спеціальних водоростей норі треба помістити рис, потім укласти на нього начинку. Ця заготовка скручується в роли за допомогою призначеної для цього бамбукової циновки.
Сформований у такий спосіб рулет розрізають на роли. У кожній частині рулету рис і начинка повинні бути рівномірно розподілені. Подаватись роли можуть як у гарячому, так і в холодному вигляді. Ці страви сьогодні можна зустріти у будь-якому ресторані японської кухні. Але багато хто хоче спробувати зробити це самостійно.
На перший погляд приготування суші та ролів – процес справді нехитрий. Але основна складність у отриманні особливих смакових якостей страв полягає в тому, щоб правильно підібрати та зварити рис. Проте, дотримуючись рекомендацій професіоналів щодо технології приготування, зробити смачну страву із привабливим апетитним зовнішнім виглядом можна і в домашніх умовах.
Рис для ролів та суші: технологія приготування
Схематично алгоритм приготування рису складається з наступних етапів:
- вибір «правильного» продукту;
- промивання рису;
- варіння.
Перше, що треба врахувати перед початком приготування суші та ролів – це те, що не кожен вид рису може для цього підійти. Необхідний такий його сорт, який у звареному вигляді не став розсипчастим. Адже надалі з рису доведеться формувати коржики чи рулети. Найкраще для суші та ролів підійде спеціальний японський рис.
Якщо придбати такий продукт неможливо, можна зупинитися на звичайному рисі у вигляді великих зерен. Вибирати треба продукт, який має у своєму складі велику кількість крохмалю, що забезпечує йому клейковину. Ця білкова речовина, у свою чергу, не дозволяє рису розваритися, придбати кашоподібний стан після того, як він буде зварений.
Наступним етапом є промивання рису. Неякісно промитий продукт не зможе повністю розкрити всю палітру своїх смакових якостей. Для цієї процедури використовується прохолодна проточна вода. Цю умову треба обов'язково дотримуватись, оскільки чим вище буде температура рідини, тим більше крохмалю виділиться. Адже, як уже було сказано вище, саме ця речовина забезпечує рис клейковиною, без якої зібрати суші та роли в акуратні міцні коржики або кульки просто неможливо.
Під час промивання слід дотримуватись особливої акуратності, не притискати і не стискати зерна, щоб не порушити їх структуру. За твердженням японців, промивати рис слід мінімум сім разів. Після цього продукт відкидають на сито, яке ставлять на миску і залишають там на 10-15 хвилин, доки не стіче вода. Щоб рис зварився швидше і пом'якшав, його замочують на чверть години і тільки після цього ставлять варити.
Для цього вибирають глибоку неемальовану ємність із товстим дном. Варити без додавання солі, краще в тій же воді, в якій було замочено зерно. Її має бути вдвічі більше, ніж рису. У середньому потрібно близько 15-20 хвилин варіння на повільному вогні при закритій кришці після закипання для того, щоб продукт розм'якшився до потрібного рівня, але не розварився.
Після випарювання всієї рідини вогонь треба вимкнути, а рис залишити закритим у тій же ємності, в якій він варився, хвилин на 10. Потім перекласти готовий продукт у скляний або дерев'яний посуд для охолодження, накрити рушником для запобігання його пересиханню. Остиглий рис необхідно просочити спеціальною заправкою. Для її приготування на склянку рису знадобиться:
- оцет (краще рисовий, але можна яблучний, виноградний або звичайний столовий) – 50 мл;
- вода – 1.5 склянки;
- сіль – ½ ч. л.; Цукор - 0.5 ст. ложки.
Вливати соус у рис треба повільно, постійно перемішуючи продукт силіконовою лопаткою. Рисова заправка надасть йому особливого смаку, допоможе ролам і суші тримати форму. Якщо ви хочете отримати їх тут і зараз, можете замовити їжу в компанії Timeout. Час виконання замовлення складає 1-1.5 години.