Головний секрет смачної італійської піци – правильне тісто
- 🥢 Секрети класичних італійських рецептів
- 🥢 Рецепт піци на бездрожжевому тесті
- 🥢 Рецепт піци на дріжджовому тесті
У тих, хто хоч раз побував в Італії, вона завжди асоціюється з неповторним сирним ароматом піци та чудовим смаком пасти. У нашій країні кухарів, які у своїй майстерності можуть зрівнятися з італійськими колегами, можна перерахувати на пальцях. Однак досягти їхнього рівня не складно, головне – використовувати правильні інгредієнти та дотримуватися рецептури. Щоб отримувати по-справжньому італійські страви, знадобляться якісні продукти. Дорогий смачний сир, гарна оливкова олія, ароматні спеції та натуральні трави – ось головні «помічники» італійських кухарів.
Доставка піци – популярна послуга в Одесі та інших містах України. Проте не всі ресторани готують та доставляють цю страву на високому рівні. Але якщо клієнт оплачує замовлення, він має право розраховувати на якість послуги. Отримати гастрономічну насолоду можна, замовивши піцу в ресторані Таймаут. За наявності часу та бажання можете приготувати її самостійно. Про способи та секрети приготування італійської піци дізнаєтесь нижче.
Секрети класичних італійських рецептів
Успіх приготування традиційного відкритого пирога родом з Італії полягає у підборі правильних інгредієнтів для тесту. Всупереч існуючій думці, італійська піца не обов'язково має бути тонкою. Наприклад, кухарі з південної Італії зазвичай роблять її на пишному та товстому коржі. Отже, тісто може бути будь-яким, головне, щоб воно відповідало вашим бажанням.
Чутки про те, що італійська піца не лише тонка, а й низькокалорійна – також міф. У цій країні складно знайти дві однакові страви, приготовані за одним рецептом. Навіть у двох професійних кухарів результати відрізнятимуться.
Ще одна особливість відкритого італійського пирога – відсутність яєць та молока. Класична рецептура не передбачає цих інгредієнтів. Тому із заморожених листкових коржів, якими набиті супермаркети, навряд чи вдасться приготувати справжню піцу. І це незалежно від того, яка буде використана начинка.
Оливкова олія – інгредієнт, без якого неможливо уявити італійську піцу. Причому італійці використовують лише якісний продукт. В Україні знайти таку досить складно. В олії, представленій на місцевому ринку, часто присутні домішки, які не тільки погіршують якість страви, а й шкодять організму. У розпорядженні кухаря має бути натуральна оливкова олія, яка додасть піці потрібний аромат та смак.
Дріжджі – ще один класичний інгредієнт. Однак сьогодні достатньо рецептів, за допомогою яких можна приготувати піцу на тесті без дріжджів. З одним із них ви познайомитеся нижче.
Рецепт піци на бездрожжевому тесті
Для приготування італійського відкритого пирога не потрібно багато продуктів. Наприклад, традиційний рецепт містить лише п'ять інгредієнтів:
- 4 ст. л. оливкової олії;
- кілька склянок просіяного пшеничного борошна;
- 0,5 склянки кип'яченої води, охолодженої до кімнатної температури;
- сіль за смаком;
- розпушувач, який зробить тісто більш пишним та повітряним.
Спочатку потрібно змішати всі сухі інгредієнти, а потім додати воду та олію. Тісто вимішують протягом 10-25 хв. Тільки так воно стане досить еластичним та пружним. Після того, як тісто досягне потрібної консистенції, з нього потрібно сформувати кулю, потім пласт. Діяти потрібно лише руками, не використовуючи качалки. З першого разу буде складно досягти потрібної консистенції, але з досвідом цей етап проходитиме набагато швидше.
Рецепт піци на дріжджовому тесті
Щоб приготувати піцу, що відрізняється ніжним смаком і характерним сирним ароматом, італійські кухарі потребують багато часу. Наприклад, щоб замісити дріжджове тісто, вони витрачають більше 1 години. Отже приступати до освоєння кулінарної навички потрібно, маючи в запасі достатньо вільного часу.
Відкритий італійський пиріг готують лише з натуральних дріжджів. Сухі пакетовані суміші в цьому випадку не приносять користі. З 50 г натуральних дріжджів можна отримати чотири середньої піци діаметром 30 см. Крім цього, знадобиться:
- 1 кг просіяного пшеничного борошна;
- 0,5 л кип'яченої води, охолодженої до кімнатної температури;
- 6 ст. оливкової олії;
- 20 г солі;
- 1 щіпка цукру.
Насамперед потрібно розчинити дріжджі у теплій воді. Якщо використовувати гарячу воду, то вони загинуть, якщо холодну – не активуються. Рідина потрібно розділити на дві порції: 400 мл (для дріжджів) та 100 мл (для солі).
Пшеничне борошно потрібно просіяти в глибоку ємність, сформувати з неї гірку і в центрі зробити поглиблення. У цю «ямку» потрібно поступово влити воду з дріжджами, солону воду та оливкову олію. Тісто починають замішувати, використовуючи ложку, потім руки. Це має тривати не менше 15 хвилин.
Отриману кулю потрібно перекласти в миску, накрити сухим рушником і залишити дозрівати протягом 1,5 год. Через вказаний час тісто готове для приготування італійської піци. Його вистачить на чотири пирога, тож над начинкою можна пофантазувати.